Jdi na obsah Jdi na menu
 


Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

OT-64

Václav Červený, 27. 12. 2016 12:26

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde objednat jízda v OT-64? A popřípadě jaké jsou podmínky? Otec s tímto vozidlem jezdil na vojně a chtěl by se s ním ještě jednou projet. Tak by jsme mu to chtěli splnit k 60. narozeninám. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Václav Červený. vasek.radostin@seznam.cz

OT-64

Václav Červený, 27. 12. 2016 12:24

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli jde objednat jízda v OT-64? A popřípadě jaké jsou podmínky? Otec s tímto vozidlem jezdil na vojně a chtěl by se s ním ještě jednou projet. Tak by jsme mu to chtěli splnit k 60. narozeninám. Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Václav Červený.

Karlovy vary 2071 1978-80

Tonda Hřebík / kliniec/, 26. 4. 2014 19:03

Rád jsem si početl v příspěvcích a zavzpomínal . Pod Pelánem jsem taky vojančil v Krumlově přes zimu s nástupem 1978. Na jaře 1979 návrat do Varů kde jsem převzal jak provozáka tak uloženku. Druhá bigošská rota první praporu pod legendárním Jardou KULÍŠKEM !!! Velitel praporu maj. Petrák a velitel pluku Šmudla.
Každou chvíli na Doupově- stáže Bochov, Děpoltovice, Sadov atd.
Jestliže jste někdo v tu dobu také sloužil a známe se napište na : antonio.2006@seznam.cz

Vzpomínkana mládí

Pavel, 22. 1. 2008 20:20

Po vzhlédnutí Vaší stránky hlavně videa jsem se dokázal vžít do mojí vojenké kariéry v letech 74-76 jako řidič OT-64 u VU 2071 Karlovy Vary.Základy řidičské dovednosti jsem jako asi všichni skotáci získával půl roku od května 1974 u VU 3698 Český Krumlov, dodnes se nedají zapomenout kousky které jsme prováděli s velitelem družstva Petrem Svobodou to skoro ani nebyla vojna, koncem září nás vrátily do Varů naopak tam už zase vojna začala.Prodělal jsem plavby na klidné vodě na Jesenici u Chebu na tekoucí u Velkého Počápli na Laby na obojí i jako instruktor, projel jsem se i po pontonovém mostě přes Labe někde u Terezína a hodně času strávil na Doupově.Do civilu jsem se vrátil jako vojín s třídností mistr a od té doby jsem neměl možnost si skotíka ani pohladit i když se po více než 30 letech cítím na to,že bych ho dokázal ještě dobře povodit. Pavel

Re: Vzpomínkana mládí

slavo, 20. 2. 2013 15:47

ja som bol 74-76 ako vel. čaty v 2071 2rota 1prapor por.SRBEK

Ótéčko

Martin, 11. 1. 2011 18:13

Ahoj,absolvoval jsem s půlroční zimní kurs roku 1983 v Krumlově.Jízda na sněhu a šíleným blátem v Kovařovicích byla vždy skvělým a nezapomenutelným zážitkem.Na krumlovská kasárna,na cimry kde byly kamna a do kterých se horko těžko shánělo dřevo a uhlí a na kterých jsme si vařili pudinky z došlých balíků nezapomenu.Na mjr.Pelána si nevzpomínám ale byl tam kpt.Sazima,ten mi trochu utkvěl v paměti jako dobrý chlap.Po půl roce jsem se vrátil k mateřskému VÚ8585 Praha,kde jsem dostal provozku (věž.č.685)a celou vojnu mi dobře sloužila,taky proto že jsem ji "zdědil" po dobrým klukovi,čau.

Petr

Luboš-majitel tohoto OT-64, 11. 3. 2010 20:37

Petře snad 28 let ne???Pokud se zavzdušňovala spojka,tak to někde muselo téci.Dost odcházely gumičky v hydropneumatickém ventilu.Pak to neřadilo.

Re: Petr

Honza, 5. 11. 2010 19:04

Ahoj,chlapi žádám o radu,na skanzenu voj techniky jsem dostal do péče skota,jak čtu tak se bavíte o zavdušňování spojky,mám ten samej problém.Vyměnil jsem posilovač pod pedálem spojky,odvzdušnil ale pořád se mi ztrácí kapalina a blbě to řadí.když už to nafouká a šlo by zařadit tak to jen rachtá,pak se to na chvilku chytne a jde řadit ale nejde tam zpátečka,když zastavím a znovu nastartuji tak tam zpátečku dostanu ale nevyřadím tak nevím,zlatá OT-810 kterou jsem měl dříve,do toho člověk strčil a jelo to i bez vzduchu:-)

Re: Re: Petr

Luboš, 18. 11. 2010 17:35

Honzo asi bude problém v hydropneumatickém ventilu.To je to zařízení na převodovce,ke kterému vedou trubičky s kapalinou a dole vzduchová trubka.Kapalina tam stlačí spojkový váleček a pak přemůže tlak pružiny a v pneumatické části otevře vzduchový ventil.Tím vnikne vzduch do řadícího válce a ten zařadí rychlost.Rozeber ten hydropneumaťák a vyměň gumičky a vyčisti.Pak to bude šlapat.

Oprava

Petr, 11. 3. 2010 19:30

Pardon zavzdušňovala se to spojka,potažmo řazení?Je to už přece jenom 38let!Neuvěřitelné.

Dotaz

Petr, 11. 3. 2010 19:26

Já jezdil taky se Skotem na ženijní rotě v Boru u Tachova v roce 1982-84.Z dnešního pohledu to byly nádherné zážitky.Měl jsem ,,provozku",bylo to dost poruchové,hlavně zavzd.brzdy,a byl problém se součástkama.Král.hřídel,i motor jsem vytahoval přímo na cvičení,znám to auto líp jak svou ženu.Ale moje obrovské přání by bylo ještě jednou usednout za volant tohoto oře.Nebyl tam někdo se mnou? mail:petr.kaluza@seznam.cz

OT 64

Mira 1Kelt@seznamcz, 25. 2. 2009 20:08

Zdravim vsechny skotaky.PSk.Jsem absolvoval vr.75 zimni kurz v Ceskem Krumlove u Mjr.Pelana.Potom jsem se vratil do Janovic nad Uhl.na 4.rotu k bigosum kde jsem dostal provozni OT.Vr.76 nas z duvodu prezbrojeni prevelili do Domazlic. To co jsem ve skotu prozil jsou zazitky na cely zivot. Rad bych se jeste svezl. Kde se da koupit.

Hezké příběhy

Luboš-majitel tohoto OT-64, 10. 8. 2008 21:07

Vidím,že se zde začínají probírat zážitky z vojny a je zájem o diskuzi.Proto jsem vytvořil další kolonku v menu:Diskuze o vojně.
Budu rád,když se rozjede a probere se tam vše možné.

pro Luboše

Franta, 10. 8. 2008 20:38

Taky jsem byl v pšce v Č.Krumlově a znal jsem mjr.Pelána.Mám na něho takovou vzpomínku..Šel jsem pro fotky na průkazky SSM a nazpět jsem táhnul za pláštěm několik piv.Potkal jsem mjr.odzdravil a šel dál.a pak to došlo..vojáku co to nesete pod pláštěm.Soudruhu majore pivo pro členy SSM.Se na mě podíval zostra a velel..pokračujte.Ráno bylo na rozdělení..vojáci chytil jsem vojáka jak nesl pivo pro členy SSM.Příště jim to vypiji...

jojo OT-64

Franta, 10. 8. 2008 20:24

I já jsem chlapi jezdil v roce 74-76 s ótéčkem na útvaru 1745 Bor u Tachva,baterie PTŘS.A protože jsem měl provozní mašinu najel jsem dost a dost kilometrů.Jedna vzpomínka...dělali jsme kondiční jízdy pro mladé a já si to namířil tehdy po staré výpadovce na Rozvadov.A už šlo na čáru hlášení..pozor jede na vás Skot,asi chce do Německa.Ale já to několik kiláků před čárou otočil a hajdy zpět.Tehdá mě to stálo hodně vyšetřování od kontrášů...Kdyby se tady někdo objevil z Boru u Tachova 1974-1976,tak se ozvěte na meil:blahafrantisek@seznam.cz Ahoj ...

nostalgické vzpomínky na OT 64

Luboš S, 23. 7. 2008 22:35

docela náhodou jsem se dostal na tyto stránky,taktéž jsem měl možnost si užívat tohoto (dle mého názoru na svou dobu výroby v roce 64 výborného vozidla)během základní vojenské služby. ,, PŠku jsem absolvoval jako většina v roce zákl. služby 1977 - 79 v Č. Krumlově na 9. rotě u Mjr. Pelána ( pěkný drsňák.
Potom jsem se vrátil na VÚ 2071 Karlovy Vary Dvory II, k ,, Bigošúm ,,. Tam jsem měl možnost si tohoto vozidla úžít do sytosti. Jak v létě tak i v zimě na Doupově ( který byl za rohem ). Plavby na klidné vodě jsme prováděli přímo na Jesenické přehradě u Chebu, což by dnes asi nešlo, protože Zelení by to nerozchodili,) hlavně ty olejové skvrny na vodě co po nás zůstaly).
Plavby na tekoucí vodě jsme prováděli na Mělníku na Labi a jednou náš řídící důstojník plaveb vatýčil trasu bojkama tak perfektně, že nás málem utopil remorkér s uhlím, protože jsme mu zasahovali do plavební dráhy.Jinak na OT 64 nedám dopustit kdyby naše vedení současné armády trochu uvažovalo, tak stačilo tyto transportéry zmodernizovat, vybavit elektronikou a modernějšími zbraněmi a věřím, že nějaké PANDURY z Rakouska se mohli zahrabat, stějně je to zase nějaká bouda, protože Fy Stayer neumí vyrobit ani nákl. auta.
Věčná škoda je bylo vyřadit zarmády.

OT 64

Luboš, 16. 5. 2008 10:33

Jardo dík za příspěvek.Jízda v terénu je super,akorát se už víc nadřu :-)Když seženeš partu 8 lidí,tak se přijeďte svézt.

OT 64

Jarda, 10. 4. 2008 9:45

Ahoj Skoťáci, šmiráci. Taky jsem měl tu čest a byl jsem řidičem OT 64,byl jsem na vojně v létech 1974 -1976. Po půl roce v Č. Krumlověkde jsme dostali potřebné základy jsem vrátil do Janovic nad Úhlavou,kde jsem byl až do jara 76,pak jsem odešel do Klatov,protože se Janovice přezbrojily na BVP. To co jsem prožil ve Skotu jsou nezapomenutelné zážitky a nikdy na ně nezapomenu. Je to už moc dlouha doba co jsem v něm seděl,ale stále cítím to chvění a burácení motoru,který byl ale úplně jiný než známe od Tater,byl to pěkný chrochtavý zvuk,jízda i v těžkém terénu byla příjemna a pohodlná,rád bych se aspoň jednou zase v tomto vozidle svezl a myslím si ,že tohle přáni má každý,kdo měl tu čest být "Skoťáke,, Zdravím všechny spolubojovníky!!!!

Ještě jednou se vracím

Pavel, 2. 4. 2008 17:29

Nedá
mi to abych ještě jednou reagoval s myšlenkou o co jsou naši synové
ošizeni,když nejsou v 19 letech v době bujného mládí vytrženi na 2 roky
dělat něco k čemu by se dobrovolně nikdy nenechali přesvědčit, protože
mimo jiné budou muset sekat poslušnost. Druhá stránka věci je kdo tě v
tomto věku dneska pustí řídit takto drahou techniku a co si budeme
povídat mnohdy se vnás vzbudilo kousek dětství a dokázali jsme mašině
sáhnout na dno sil a to vše na účet státu. Ty musíš nejlépe vědět co to
stojí, někde na webu jsem četl dotaz jakou má spotřebu, já si vzpomínám
přesto že druhou mašinu kterou jsem dostal byla zánovní měla najeto
pouhých 230 km její stav tomu i odpovídal tak v zimě v těžkém terénu s
bufíkem jsem se taky do 100 na 100 nevešel. Píšeš že jsi byl na kurzu
ve Volarech v kterých letech sloužils já myslel, že to školil jenom
Krumlov nebo jsi byl u péésáků, ale myslím, že za mne tam bylo taky pár
kluků od Ps. Píšeš , žes plaval někde u Lipna to bylo nejspíš na
Boleticích tam je vodní cvičiště, my z Krumlova jsme tam taky plavali,
nedávno jsem viděl někde na webu upoutávku plavby ot-64 z tohoto
cvičíště, ale na fotkách byla 65. Ty pokud sis jenom zaplaval asi nevíš
co předcházelo nežli byl skotík puštěn na vodu, to by bylo na další
vyprávění já jsem to zajištoval jak na klidnou vodu na Jesenici tak na
Labe, ale nedoporučuju tito bylo by to drahé , po plavbách se měnily
skoro všechny převodové oleje protože i přez přetlak který do nich byl
puštěn do nich vnikla voda. Ještě mám jeden dotaz, kde se svým
krasavcem sídlíš,pokud by to nebylo přes celou republiku, až budeš na
jaře třeba dělat údržbu a nevadilo ti to, přijel bych se podívat. Já
jsem z Havlíčkova Brodu,můžeš mě odpovědět na e-mail madampa@seznam.cz

Re:vzpomínka..

Luboš, 22. 1. 2008 21:27

Ano Pavle,staří "skoťáci" to nezapomínají a mají to stále v krvi.Stačí jedna hodinová jízda a je to zase jako kdysi pevně v rukách.Já byl na kurzu ve Volarech a tam jsem HO také poprvé uviděl.Hned mě to monstrum nadchlo a nejlepší bylo,když jsem poprvé uslyšel zvuk motoru a instruktor popojel po autoparku.Samozřejmě jsem čekal zvuk Tatry 138 a ono to bylo úplně něco jiného.Asi po 2 měsících byly první jízdy na autodromu a ty 3 okruhy mám stále v sobě!(i to napětí a trému)Plavby jsme měli někde u Lipna na armádním cvičišti a mohu říci,že dobrý!Celkově ten kurz byl fantastický.Když jsem ho koupil,tak dalo moc práce stroj zprovoznit a zjistil jsem,že jsem spoustu technických věcí zapoměl a musel jsem začít opět studovat dostupnou literaturu a poradit se i s kamarády po republice,kteří Skota také mají.Ale podařilo se a OT šlape jako "pila".Tak třeba někdy na viděnou.